Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ
facebook

Dzień otwarty w publicznej szkole podstawowej Marco Polo

19 marca 2016 autor: Familijny Wrocław

W sobotę 19 marca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Marco Polo odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w naszej placówce. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom i ich rodzicom, jak wygląda nasza szkoła i jakie atrakcje czekają na jej uczniów na co dzień. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć m.in. zajęcia przyrodnicze z pokazem eksperymentów, zajęcia z języka angielskiego, warsztaty plastyczne oraz szachowe.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Monika Schmidt-Rauchut, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki oraz ich rodzice mogli spróbować pysznych gofrów       i soków przygotowanych na sprzęcie gastronomicznym zakupionym w ramach zeszłorocznych Familijnych Budżetów Obywatelskich, oraz ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów i rodziców szkolnych. Następnie pod opieką wychowawców klas I-III dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

Pobyt miłych gości dostarczył wszystkim wiele radości. Szkoła Podstawowa Marco Polo to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach kanonu przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga, psychologa i logopedy. Uczniowie uczestniczą w wielu programach edukacyjnych –Mały Mistrz, Dobry Start, Zbieramy makulaturę, oszczędzamy lasy, Razem dla Rozwoju – aktywna edukacja globalna w szkołach. Jej atutem jest niewątpliwie niewielki obiekt, który stwarza warunki do indywidualnego podejście do ucznia.

Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do tej szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2016 r.

 ZAPRASZAMY DO GALERII – KLIKNIJ