Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ
facebook

Spotkanie z muzyką

22 stycznia 2016 autor: Familijny Wrocław

Szkoła Marco Polo współpracuje z NFM w ramach projektu – Wyjazdowe Audycje Muzyczne.  ,,Spotkania z Muzyką” to cykl koncertów adresowany do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Przygotowując ten rodzaj koncertów profesjonalni muzycy bazują na podstawie programowej MEN. Spotkania są świetnym uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej.

Spotkania mają zwykle bardzo kameralny charakter, dlatego dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Czas trwania takiego koncertu w szkole to 1 godzina lekcyjna.

W szkołach podstawowych słuchanie muzyki jest świadome, a dzieci uczestniczą czynnie w audycji.

Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami.

ZAPRASZAMY DO GALERII – KLIKNIJ