Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ
facebook

Marzena Ćwigoń

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawca klasy II A.

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego im Grzegorza Piramowicza we Wrocławiu. Zdobyłam tam uprawnienia do nauczania języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuję się literaturą, teatrem i malarstwem. Ponadto w wolnych chwilach lubię spędzać czas aktywnie, np. jeżdżąc na rowerze. W pracy z dziećmi lubię to, że każdy dzień przynosi coś nowego. Możemy się od dzieci również wiele nauczyć, przede wszystkim ciekawości Świata jaka im codziennie towarzyszy.

Zamknij

Monika Schmidt-Rauchut

Dyrektor

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku matematyka, a także kursy kwalifikacyjne w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, nauczania matematyki w języku angielskim oraz wiele kursów doskonalących warsztat nauczycielski. Jest nauczycielem mianowanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym placówek oświatowych.Od 1 kwietnia 2014 zatrudniona w Fundacji Familijny Poznań jako dyrektor Szkoły i Przedszkola Marco Polo we Wrocławiu. Autorka projektów edukacyjnych realizowanych w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Wrocław na „Projekty z obszaru przedmiotów ścisłych i artystycznych” mi.n: ”Log-art”, „W kości grasz, matmę znasz” oraz „Logico”. Redaktorka działu Książki na portalu www.matematyka.wroc.pl. Prywatnie mama 7-letniego Julka, fanka gier planszowych i książek m.in.: Kasi Bondy.

Zamknij

Diana Trzmiel

Nauczyciel

Nauczyciel języka angielskiego, opiekun samorządu szkolnego.

Magister Filologii angielskiej  o specjalizacji nauczycielskiej. Posiadam 9-letnie doświadczenie w wykonywanym zawodzie. Uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego podczas pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. Od wielu lat współpracuję również z wieloma przedszkolami. W pracy wykorzystuję swoje doświadczenie, różne metody nauczania oraz wiele materiałów edukacyjnych.  Staram się, aby zajęcia były dla dzieci zabawą z językiem, a dla starszych uczniów miłym spotkaniem z językiem angielskim. Chwile wolne od pracy lubię poświęcić na dobry film czy książkę, malowanie, DIY, jazdę na rowerze czy na nartach.

Ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Uczestniczyłam w szkoleniu „Dziecięca matematyka” oraz w warsztatach szkoleniowych „Informacja o gotowości szkolnej” i „W co bawili się nasi dziadkowie? Zabawy stare i nowe” oraz „Podstawy tworzenia ruchu i choreografii”.

Zamknij

Magdalena Wawrzycka

Nauczyciel

Nauczyciel języka polskiego, logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2009 roku ukończyłam filologię polską  z tytułem magistra, w 2010 roku  logopedię ogólną. W tym roku otrzymałam stopień  nauczyciela kontraktowego.

Pięć lat studiów polonistycznych, dwa lata logopedycznych, liczne praktyki w szkołach, przedszkolach, szpitalu i placówkach terapeutycznych oraz sześcioletni staż pracy pozwoliły wyposażyć mój warsztat nauczycielsko – terapeutyczny w bardzo bogatą wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczną  w zakresie edukacji dzieci, młodzieży oraz terapii związanej z prawidłowym  rozwojem dziecka.

Ukończyłam szkolenie dotyczące „Specyficznych aspektów zaburzeń mowy”, „Zaburzeń mowy na tle autyzmu”, „Metodę wstępnej stymulacji logopedycznej w terapii dzieci z ryzyka dysleksji” oraz „Wprowadzenia w arkana metody ruchów artykulacyjnych”, a także „Seksualności dziecka w wieku przedszkolnym”.

Praca w szkole i przedszkolu bardzo mnie absorbuje, nieustannie  doskonalę mój warsztat pracy nie z obowiązku, lecz z pasji, której kanwę stanowi solidne wykształcenie  i rozwój młodego człowieka.

W wolnych chwilach lubię czytać poezję, ciekawą literaturą współczesną, a także oglądać filmy i  bawić się z moją córeczką, której obecność uskrzydla mnie każdego dnia i nadaje mojemu życiu sens.

Zamknij

Katarzyna Matuszak – Wicedyrektor, Psycholog szkolny

Specjalista

Jestem psychologiem -nauczycielem. Tytuł magistra uzyskałam kończąc Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS we Wrocławiu w 2009 roku. Następnie na świecie pojawiła się moja córka Weronika obecnie rezolutna i wiecznie mnie zaskakująca 8 latka . Zafascynowana rozwojem mojej córki postanowiłam iż mój rozwój zawodowy będzie podążać w stronę psychologii rozwojowej, wychowawczej, dziecka. Posiadam także kwalifikacje z zakresu Ruchu Rozwijającego Metodą Weroniki Sherborne, rozwoju psychicznego i emocjonalnego dzieci od 0 do 15 lat, ukończyłam szkolenie w zakresie seksualności dzieci, studium psychologów szkolnych oraz szkolenie z pracy z dziećmi z spektrum autyzmu .Aby mieć szerszy pogląd na temat funkcjonowania dziecka w szkole i przedszkolu ukończyłam również podyplomowe studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na Wydziale Edukacja Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Zdobyłam również kwalifikacje z zakresu przygotowania pedagogicznego. Jako psycholog szkolno-przedszkolny zajmuje się obserwacją dzieci po kątem rozwojowym oraz spotkaniami z rodzicami gdzie staram się służyć wsparciem pomocą. Objaśniam rodzicom kryzysy i mechanizmy funkcjonowania ich pociech. Przede wszystkim jestem mama Weroniki i jak każdej mamy mój świat kreci się wokół katarów, humorków i przedszkola. Rozwój dzieci i ich funkcjonowanie jest dla mnie tematem niewyczerpalnym. Fascynuje mnie również funkcjonowanie rodziny i terapia poznawczo-behawioralna oraz trening umiejętności wychowawczych. Planuje w tych dziedzinach rozwijać swoją prace zawodową. Najważniejsze jest robić w życiu to co jest naszą pasją a mi się to udaje.

 

 

Zamknij

Sandra Moszyńska

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, terapeuta, wychowawca kl. IVB.

Jestem absolwentką kierunków: język polski z edukacją wczesnoszkolną, pedagogiki opiekuńczej z terapią oraz poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej. Studia te, pozwoliły mi nabyć szeroki zakres wiedzy w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą. Posiadam zatem kompetencje do prowadzenia zajęć profilaktycznych i kompensacyjnych. W mojej pracy przyświecają mi następujące cele: obok przekazywania wiedzy merytorycznej, organizacji czasu wolnego i rozwijania zainteresowań dzieci, stawiam na łączenie teorii z praktyką, rozwijanie samoświadomości uczniów, kształtowanie ich poczucia własnej wartości, wyjątkowości i niepowtarzalności, co wyraża się w zdaniu „Nauczyciel powinien być poszukiwaczem złota”.

Zamknij

Monika Rzewnicka – Pedagog szkolny

Specjalista

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny, ukończyłam Akademie Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Interesuje się żeglarstwem oraz muzyką.

Zamknij

Magdalena Holweg

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, nauczyciel plastyki, wychowawca kl. IVA

Nazywam się Magdalena Holweg i ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim o specjalności Pedagogika opiekuńcza z terapią oraz studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Zintegrowane- Plastyka o specjalności- kształcenie wczesnoszkolne i plastyka dla szkoły podstawowej i gimnazjum.
Nauczycielem jestem od 6 lat.
Współpracowałam ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Iskierka” we Wrocławiu i ze świetlicą „Pawełki” prowadząc zajęcia plastyczno- techniczne oraz zajęcia kompensacyjne z j. angielskiego w Pawłowicach.
W swej pracy zawodowej prowadziłam również grupę świetlicową w szkole podstawowej.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości, a ich uśmiech to najcenniejsze co nas spotyka każdego dnia.
Moją pasją jest plastyka oraz technika. Przy odrobinie talentu potrafię zrobić „coś z niczego”, czerpiąc satysfakcje z tego, że mogę to przekazać wychowankom i obserwować jak każdego dnia się rozwijają .
W swojej pracy z dziećmi chcę się ciągle rozwijać by móc jak najlepiej przygotować wychowanków od wczesnych etapów edukacji. Wiem jak ważne jest to w dalszym kontynuowaniu nauki na wyższych jej szczeblach.
Prywatnie bardzo lubię spędzać aktywnie czas tj. jazda na rolkach i na rowerze.
Interesuje mnie język migany oraz literatura psychologiczna ( komunikacja międzyludzka, psychika i funkcjonowanie dzieci).
Jestem osobą punktualną i komunikatywną- lubię współpracować w grupie, a powierzone mi obowiązki wykonuję rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem.

Zamknij

Anna Tomaszewska

Nauczyciel

Nauczyciel historii, wychowawca świetlicy.

Pochodzi z Mazowsza. Do szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszczała w rodzinnej Jedlni Letnisku. Liceum ogólnokształcące  im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu ukończyła w 2007 r. W tym samym roku rozpoczęła studia na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Edukację zakończyła w 2012 roku obroną pracy magisterskiej dotyczącej kuchni staropolskiej. Specjalizuje się w historii życia codziennego w okresie nowożytnym. Jej wielką pasją są podróże i muzyka. W PSP Marco Polo od 2014 roku zatrudniona jest na stanowisku nauczyciela historii. Uwielbia zwierzęta. Jej motto życiowe to: Nie żałuj tego, czego pragniesz. Żałuj marzeń, których bałeś się spełnić…

Zamknij

Daria Płaczek

Nauczyciel

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy IIIA.

Zamknij

Agata Kędzierska

Nauczyciel

Bibliotekarz i biblioterapeuta, pedagog specjalny. Zarówno praca w bibliotece jak i prowadzenie zajęć z dziećmi przynosi mi wiele radości. Od nich możemy się wiele nauczyć i zyskać nowe spojrzenie na świat. Czas wolnym spędzam czytając książki lub wędrując po górach.

Zamknij

Emilia Szynkowska-Kaczmarek

Nauczyciel

Nauczyciel geografii, biologii, przyrody. Pochodzi z malowniczego Kociewia - regionu etnograficzno-kulturowego na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim. Studiowała nauczanie Geografii i Biologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po skończonych studiach zamieszkała we Wrocławiu, gdzie nadal pogłębia swoją naukę przez studiowanie rolnictwa oraz nauczanie przyrody. Prywatnie gra na instrumentach          i śpiewa, tworzy rękodzieła, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Lubi: orzechy laskowe w czekoladzie

Kawa: turecka

Pora roku: jesień

Czyta: reportaże podróżnicze

Muzyka: indie folk

Cytat: „”Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”JPII

Zamknij

Kamila Niska

Nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku pedagogika, specjalność terapia pedagogiczna. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W zawodzie od 9 lat. Obecnie wychowawca klasy Ia.

Zamknij

Martyna Czajkowska – Logopeda

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aby uzupełnić kwalifikacje ukończyłam podyplomowe studia w zakresie Przygotowania Pedagogicznego, certyfikowany kurs terapii ręki, szkolenie z logorytmiki, efektywnych metod terapii rotacyzmu oraz sygmatyzmu międzyzębowego.

W trakcie terapii staram się, żeby każde nasze zajęcia opierały się na nauce przez zabawę oraz indywidualnym podejściu do każdego dziecka. Logopedia jest moją pasją, dlatego stale się dokształcam, aby móc wiedzieć jak najwięcej i jak najefektywniej walczyć ze wszystkimi zaburzeniami mowy.

Zamknij

Paulina Rostojek

Nauczyciel

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w klasach I-III oraz wychowawcą świetlicy. Pracuję także jako trener piłki siatkowej AZS AWF Wrocław. Obecnie kończę studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Moje zainteresowania to: sport muzyka . Wyróżnia mnie wieczny spokój i uśmiech.

Zamknij

Wojciech Pieńczewski

Nauczyciel

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 2012 roku pracuje jako trener piłki ręcznej, a od 2014 nauczyciel. W pracy zawsze stara się zarazić uczniów pasją i zaangażowaniem we wszystko co robią. Prywatnie biega do utraty tchu i podróżuje rowerem, sypiając z ciekawą książką w hamaku.

Zamknij

Paweł Szydełko

Nauczyciel

Monika Trawińska

Nauczyciel

Urodzona i zamieszkała we Wrocławiu, nauczycielka matematyki i informatyki. Specjalizuje się w pracy z dziećmi mającymi specyficzne potrzeby edukacyjne. Absolwentka studiów dziennych Uniwersytetu Wrocławskiego o kierunku Matematyka o specjalnościach: Matematyka w Ekonomii i Ubezpieczeniach oraz nauczycielskiej, a także studiów podyplomowych – Nauczyciel Fizyki. Ponadto ukończyła kurs z zakresu oligofrenopedagogiki. Obecnie słuchaczka studiów podyplomowych – Edukacja Techniczna i Informatyczna. Pracowała w szkołach na każdym etapie edukacyjnym. Dwanaście lat w Zakładzie Poprawczym dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Cechuje ją konsekwentność, umiejętność dostosowania się do różnego typu sytuacji, a także optymizm i wesołe usposobienie. Jako, że rozmowa to elementarna jednostka budulcowa relacji z drugim człowiekiem, a zaraz za słowem idą czyny – jej motto w pracy z dziećmi to słowa J. Korczaka: „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”.

Zamknij

Katarzyna Walczak

Nauczyciel

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie na kierunkach: Pedagogika Opiekuńczo – wychowawcza z terapią oraz Praca Socjalna. W pracy najważniejsze jest dla mnie zaufanie i dobre samopoczucie uczniów oraz relacje ze współpracownikami. W trakcie studiów spełniałam również swoje pasje, pracując jako realizator dźwięku w Akademickim Radiu Centrum. W wolnym czasie, wraz z mężem i synem Franiem podróżujemy, najczęściej w ukochane rodzinne strony: Bieszczady i Lubelszczyznę.

Zamknij

Oktawian Sawicki

Nauczyciel

Ukończyłem Wyższa Szkole Pedagogiczna w Zielonej Gorze. Lubię Mazury i góry. Wolne chwile spędzam na nartach lub rowerze. Uwielbiam Komiksy.

Zamknij

Jakub Mikołajczak

Nauczyciel

Nauczyciel muzyki.

Zamknij

Łukasz Socha

Nauczyciel

Nauczyciel, wychowawca świetlicy szkolnej.

Zamknij

Jan Jakobsze

Nauczyciel

Nauczyciel techniki.

Zamknij

Magdalena Kubińska

Nauczyciel

Katecheta

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Monika Schmidt-Rauchut

Dyrektor

Marzena Ćwigoń

Nauczyciel

Diana Trzmiel

Nauczyciel

Magdalena Wawrzycka

Nauczyciel

Sandra Moszyńska

Nauczyciel

Magdalena Holweg

Nauczyciel

Anna Tomaszewska

Nauczyciel

Daria Płaczek

Nauczyciel

Agata Kędzierska

Nauczyciel

Emilia Szynkowska-Kaczmarek

Nauczyciel

Kamila Niska

Nauczyciel

Martyna Czajkowska – Logopeda

Nauczyciel

Paulina Rostojek

Nauczyciel

Wojciech Pieńczewski

Nauczyciel

Paweł Szydełko

Nauczyciel

Monika Trawińska

Nauczyciel

Katarzyna Walczak

Nauczyciel

Oktawian Sawicki

Nauczyciel

Jakub Mikołajczak

Nauczyciel

Łukasz Socha

Nauczyciel

Jan Jakobsze

Nauczyciel

Magdalena Kubińska

Nauczyciel

Katarzyna Matuszak – Wicedyrektor, Psycholog szkolny

Specjalista

Monika Rzewnicka – Pedagog szkolny

Specjalista