facebook

Ćwigoń Marzena

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawca klasy II.

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego im Grzegorza Piramowicza we Wrocławiu. Zdobyłam tam uprawnienia do nauczania języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuję się literaturą, teatrem i malarstwem. Ponadto w wolnych chwilach lubię spędzać czas aktywnie, np. jeżdżąc na rowerze. W pracy z dziećmi lubię to, że każdy dzień przynosi coś nowego. Możemy się od dzieci również wiele nauczyć, przede wszystkim ciekawości Świata jaka im codziennie towarzyszy.

Zamknij

Schmidt-Rauchut Monika

Dyrektor

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku matematyka, a także kursy kwalifikacyjne w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, nauczania matematyki w języku angielskim oraz wiele kursów doskonalących warsztat nauczycielski. Jest nauczycielem mianowanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym placówek oświatowych.Od 1 kwietnia 2014 zatrudniona w Fundacji Familijny Poznań jako dyrektor Szkoły i Przedszkola Marco Polo we Wrocławiu. Autorka projektów edukacyjnych realizowanych w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Wrocław na „Projekty z obszaru przedmiotów ścisłych i artystycznych” mi.n: ”Log-art”, „W kości grasz, matmę znasz” oraz „Logico”. Redaktorka działu Książki na portalu www.matematyka.wroc.pl. Prywatnie mama 5-letniego Julka, fanka gier planszowych i książek m.in.: Kasi Bondy.

Zamknij

Trzmiel Diana

Nauczyciel

Nauczyciel języka angielskiego, opiekun samorządu szkolnego.

Magister Filologii angielskiej  o specjalizacji nauczycielskiej. Posiadam 6 letnie doświadczenie w wykonywanym zawodzie. Uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego podczas pracy w szkole podstawowej i gimnazjum. Od wielu lat współpracuję również z wieloma przedszkolami. W pracy wykorzystuję swoje doświadczenie, różne metody nauczania oraz wiele materiałów edukacyjnych.  Staram się, aby zajęcia były dla dzieci zabawą z językiem, a dla starszych uczniów miłym spotkaniem z językiem angielskim. Chwile wolne od pracy lubię poświęcić na dobry film czy książkę, malowanie, DIY, jazdę na rowerze czy na nartach.

Ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Uczestniczyłam w szkoleniu „Dziecięca matematyka” oraz w warsztatach szkoleniowych „Informacja o gotowości szkolnej” i „W co bawili się nasi dziadkowie? Zabawy stare i nowe” oraz „Podstawy tworzenia ruchu i choreografii”.

Zamknij

Wawrzycka Magdalena

Nauczyciel

Nauczyciel języka polskiego, logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2009 roku ukończyłam filologię polską  z tytułem magistra, w 2010 roku  logopedię ogólną. W tym roku otrzymałam stopień  nauczyciela kontraktowego.

Pięć lat studiów polonistycznych, dwa lata logopedycznych, liczne praktyki w szkołach, przedszkolach, szpitalu i placówkach terapeutycznych oraz sześcioletni staż pracy pozwoliły wyposażyć mój warsztat nauczycielsko – terapeutyczny w bardzo bogatą wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim praktyczną  w zakresie edukacji dzieci, młodzieży oraz terapii związanej z prawidłowym  rozwojem dziecka.

Ukończyłam szkolenie dotyczące „Specyficznych aspektów zaburzeń mowy”, „Zaburzeń mowy na tle autyzmu”, „Metodę wstępnej stymulacji logopedycznej w terapii dzieci z ryzyka dysleksji” oraz „Wprowadzenia w arkana metody ruchów artykulacyjnych”, a także „Seksualności dziecka w wieku przedszkolnym”.

Praca w szkole i przedszkolu bardzo mnie absorbuje, nieustannie  doskonalę mój warsztat pracy nie z obowiązku, lecz z pasji, której kanwę stanowi solidne wykształcenie  i rozwój młodego człowieka.

W wolnych chwilach lubię czytać poezję, ciekawą literaturą współczesną, a także oglądać filmy i  bawić się z moją córeczką, której obecność uskrzydla mnie każdego dnia i nadaje mojemu życiu sens.

Zamknij

Matuszak Katarzyna – Psycholog szkolny

Specjalista

Jestem psychologiem -nauczycielem. Tytuł magistra uzyskałam kończąc Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS we Wrocławiu w 2009 roku. Następnie na świecie pojawiła się moja córka Weronika obecnie rezolutna i wiecznie mnie zaskakująca 5 latka . Zafascynowana rozwojem mojej córki postanowiłam iż mój rozwój zawodowy będzie podążać w stronę psychologii rozwojowej, wychowawczej, dziecka. Posiadam także kwalifikacje z zakresu Ruchu Rozwijającego Metodą Weroniki Sherborne, rozwoju psychicznego i emocjonalnego dzieci od 0 do 15 lat, ukończyłam szkolenie w zakresie seksualności dzieci, studium psychologów szkolnych oraz szkolenie z pracy z dziećmi z spektrum autyzmu .Aby mieć szerszy pogląd na temat funkcjonowania dziecka w szkole i przedszkolu ukończyłam również podyplomowe studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na Wydziale Edukacja Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Zdobyłam również kwalifikacje z zakresu przygotowania pedagogicznego. Jako psycholog szkolno-przedszkolny zajmuje się obserwacją dzieci po kątem rozwojowym oraz spotkaniami z rodzicami gdzie staram się służyć wsparciem pomocą. Objaśniam rodzicom kryzysy i mechanizmy funkcjonowania ich pociech. Przede wszystkim jestem mama Weroniki i jak każdej mamy mój świat kreci się wokół katarów, humorków i przedszkola. Rozwój dzieci i ich funkcjonowanie jest dla mnie tematem niewyczerpalnym. Fascynuje mnie również funkcjonowanie rodziny i terapia poznawczo-behawioralna oraz trening umiejętności wychowawczych. Planuje w tych dziedzinach rozwijać swoją prace zawodową. Najważniejsze jest robić w życiu to co jest naszą pasją a mi się to udaje.

 

 

Zamknij

Ostapink Sandra

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, terapeuta, wychowawca kl. IB.

Jestem absolwentką kierunków: język polski z edukacją wczesnoszkolną, pedagogiki opiekuńczej z terapią oraz poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej. Studia te, pozwoliły mi nabyć szeroki zakres wiedzy w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą. Posiadam zatem kompetencje do prowadzenia zajęć profilaktycznych i kompensacyjnych. W mojej pracy przyświecają mi następujące cele: obok przekazywania wiedzy merytorycznej, organizacji czasu wolnego i rozwijania zainteresowań dzieci, stawiam na łączenie teorii z praktyką, rozwijanie samoświadomości uczniów, kształtowanie ich poczucia własnej wartości, wyjątkowości i niepowtarzalności, co wyraża się w zdaniu „Nauczyciel powinien być poszukiwaczem złota”.

Zamknij

Rzewnicka Monika – Pedagog szkolny

Specjalista

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny, ukończyłam Akademie Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Interesuje się żeglarstwem oraz muzyką.

Zamknij

Szaciłło Maciej

Nauczyciel

Nauczyciel przyrody, w-f, wychowawca świetlicy

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale wychowania fizycznego, na specjalizacji WF osób z niepełnosprawnością. Po pracy gram w piłkę na poziomie III ligi w klubie KP Brzeg Dolny. Interesuję się sportem i filmem.

Zamknij

Holweg Magdalena

Nauczyciel

Nauczyciel wczesnoszkolny, nauczyciel plastyki, wychowawca kl. IA

Nazywam się Magdalena Holweg i ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim o specjalności Pedagogika opiekuńcza z terapią oraz studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Zintegrowane- Plastyka o specjalności- kształcenie wczesnoszkolne i plastyka dla szkoły podstawowej i gimnazjum.
Nauczycielem jestem od 6 lat.
Współpracowałam ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Iskierka” we Wrocławiu i ze świetlicą „Pawełki” prowadząc zajęcia plastyczno- techniczne oraz zajęcia kompensacyjne z j. angielskiego w Pawłowicach.
W swej pracy zawodowej prowadziłam również grupę świetlicową w szkole podstawowej.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości, a ich uśmiech to najcenniejsze co nas spotyka każdego dnia.
Moją pasją jest plastyka oraz technika. Przy odrobinie talentu potrafię zrobić „coś z niczego”, czerpiąc satysfakcje z tego, że mogę to przekazać wychowankom i obserwować jak każdego dnia się rozwijają .
W swojej pracy z dziećmi chcę się ciągle rozwijać by móc jak najlepiej przygotować wychowanków od wczesnych etapów edukacji. Wiem jak ważne jest to w dalszym kontynuowaniu nauki na wyższych jej szczeblach.
Prywatnie bardzo lubię spędzać aktywnie czas tj. jazda na rolkach i na rowerze.
Interesuje mnie język migany oraz literatura psychologiczna ( komunikacja międzyludzka, psychika i funkcjonowanie dzieci).
Jestem osobą punktualną i komunikatywną- lubię współpracować w grupie, a powierzone mi obowiązki wykonuję rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem.

Zamknij

Tomaszewska Anna

Nauczyciel

Nauczyciel historii, wychowawca świetlicy, wychowawca kl. VI

Pochodzi z Mazowsza. Do szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszczała w rodzinnej Jedlni Letnisku. Liceum ogólnokształcące  im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu ukończyła w 2007 r. W tym samym roku rozpoczęła studia na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Edukację zakończyła w 2012 roku obroną pracy magisterskiej dotyczącej kuchni staropolskiej. Specjalizuje się w historii życia codziennego w okresie nowożytnym. Jej wielką pasją są podróże i muzyka. W PSP Marco Polo od 2014 roku zatrudniona jest na stanowisku nauczyciela historii. Uwielbia zwierzęta. Jej motto życiowe to: Nie żałuj tego, czego pragniesz. Żałuj marzeń, których bałeś się spełnić…

Zamknij

Bartkowiak Agnieszka – Logopeda

Nauczyciel

Nauczyciel terapeuta.

Pracuję w przedszkolu jako nauczyciel terapeuta. Skończyłam studia pedagogiczne z zakresu resocjalizacji i terapii pedagogicznej oraz studia podyplomowe z zakresu logopedii. Praca z dziećmi jest moją pasja życiową. W dalszym ciągu się kształcę – zaczęłam studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, by móc jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.
Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych chłopców (9 i 3 lata).
Moim hobby jest czytanie thrillerów psychologicznych, taniec, aerobic, jazda na nartach a najcenniejszy czas spędzony z rodziną, najbliższymi.

Zamknij

Trojanowski Krzysztof

Nauczyciel

Katecheta.

Zamknij

Płaczek Daria

Nauczyciel

Agata Kędzierska

Nauczyciel

Bibliotekarz

Zamknij

Agnieszka Mirosław

Nauczyciel

Nauczyciel wspomagający

Zamknij

Jagoda Łukasik-Zagrodnik

Nauczyciel

Wychowawca klasy III B

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Schmidt-Rauchut Monika

Dyrektor

Ćwigoń Marzena

Nauczyciel

Trzmiel Diana

Nauczyciel

Wawrzycka Magdalena

Nauczyciel

Ostapink Sandra

Nauczyciel

Szaciłło Maciej

Nauczyciel

Holweg Magdalena

Nauczyciel

Tomaszewska Anna

Nauczyciel

Bartkowiak Agnieszka – Logopeda

Nauczyciel

Trojanowski Krzysztof

Nauczyciel

Płaczek Daria

Nauczyciel

Agata Kędzierska

Nauczyciel

Agnieszka Mirosław

Nauczyciel

Jagoda Łukasik-Zagrodnik

Nauczyciel

Matuszak Katarzyna – Psycholog szkolny

Specjalista

Rzewnicka Monika – Pedagog szkolny

Specjalista